330 mililitrów. 1/3 litra. Niewielka objętość, bo to niespełna 1 i 1/3 standardowej szklanki. Szklanki kawy, herbaty, mąki czy też benzyny. Ilość taka pozwala na lot samolotem z silnikiem Rotax 914 przez czas niewiele ponad minuty. Minuty potrzebnej na przykład aby dolecieć do lotniska. Cenna minuta, prawda? 330 mililitrów to także 0,000001 pojemności zbiornika paliwa Airbusa A380-800, największego samolotu pasażerskiego świata, a jednocześnie ponad 557575 zbiorniczków o pojemności 330 ml potrzeba, by zapełnić jego przedział cargo.

Taka malutka część, taka mała objętość, taka mała butelka z przepysznym piwem może sprawić, że człowiek może poczuć się jak w niebie.

opis piwa

Piana: biała, bujna, o drobnych i średnich pęcherzykach, dość szybko znikająca

Kolor: lekko zamglony złoty, przechodzący nieco w bursztyn

Niuch: wyraźnie na pierwszy plan wysuwają się cytrusy, trochę tropikalnych owoców, zwieńczone delikatnym chmielowym muśnięciem

Gul: słodkie z początku, cytrusowe (grejpfrut) z przyjemną, chmielowo ziołową, nieco zalegającą i konkretną goryczką

Duńsko – polsko – belgijska kooperacja. Mikkeller 330 ml do nieba, IPA, a w zasadzie Polish IPA z wykorzystaniem lubleskiego chmielu. Warzone w belgijskim browarze De Proefbrouwerij wyłącznie na polski rynek. Nazwę natomiast wybrał www.smakpiwa.pl – inspirowana jest filmem Macieja Dejczera: „300 mil do nieba”. W procesie warzenia wykorzystano słody Pale Ale 7 EBC, melanoidynowy oraz płatki owsiane. Doprawiono, oprócz wymienionym lubelskim, chmielami Citra oraz Mosaic. Solidna Polska IPA, wyjątkowo pijalna i orzeźwiająca.

330ml-4330ml-1330ml-2